Folie Flex & Folck

Termotransfer za pomocą foli

Małe nakłady to idealne obszary do zastosowania druku termotransferowego. Stosując tę ​​technikę możesz zacząć drukować nawet od 1 sztuki! Napisy, logotypy i prosta grafika doskonale nadają się do tej metody nadruku. Druk na foliach flex bywa błędnie nazywany „prasowaniem”.

Czym jest termotransfer?

Termotransfer to metoda druku polegająca na nałożeniu na tkaninę specjalnej elastycznej lub flokowanej folii i wycięciu przygotowanego wzoru na ploterze tnącym. Odpowiednia jakość folii aluminiowej (im świeża tym lepiej), wysoki nacisk, wysoka temperatura (ok. 170 stopni Celsjusza przy druku na bawełnie) oraz odpowiednio długi czas nagrzewania (kilka sekund) gwarantują bardzo wysoką odporność na pranie. Druk termotransferowy jest możliwy na bluzach, odzieży roboczej, odzieży sportowej oraz większości tkanin naturalnych i syntetycznych dzięki zastosowaniu różnego rodzaju folii.

Termotransfer

Czym się różni flex od flock?

Flex to folia o gładkiej powierzchni. Flock to grubsza folia o strukturze przypominającej „flizelinę”. Do termotransferu używa się różnych producentów i różnych rodzajów folii. Oprócz koloru, jedną z głównych różnic w efekcie końcowym jest grubość zastosowanej folii. Po latach testów i zbierania opinii zalecamy naszym klientom druk najcieńszą dostępną folią. Przykładowy wzór dostępnych kolorów: Ta gama kolorystyczna jest wystarczająca dla zdecydowanej większości nadruków. Zastosowanie folii uniemożliwia przejścia tonalne pomiędzy kolorami (gradienty). Gradienty nie występują w większości projektów nadruków, więc nie jest to duże ograniczenie.

dekory flexifolck 1
IMG 0

Nakłady jednostkowe

Jedną z największych zalet druku termotransferowego jest to, że można go zadrukować już od 1 sztuki, ponieważ nie ma kosztów przygotowania. Plik wektorowy z projektem wysyłany jest na ploter, gdzie folia jest wycinana zgodnie ze wzorem.

Zalety

  • nawet drukuj od 1 sztuki
  • brak opłaty przygotowawczej
  • Wysoka trwałość druku
  • Mnóstwo kolorów folii, a także folie efektowe, które tworzą puszysty efekt w przypadku flokowania

 

Wady

  • Brak przejść tonalnych między kolorami
  • Minimalny rozmiar detali w druku: 2-3mm